Vabilo na izobraževalno srečanje

POSLOVODNIM IN NADZORNIM ORGANOM DRUŽB V DELNI IN VEČINSKI LASTI RS IN SDH vsem članom organov

Izobraževanja 11. 5. 2015

Izobraževalno srečanje 7/2015: Forenzične revizije

Datum izobraževanja: 11. maj 2015, ob 00.00h do 00.00h
Lokacija:

##FormImageLink#ID=25##

 

Spoštovani,

 

vljudno vas vabimo, da se udeležite sedmega izobraževalnega srečanja, ki bo organizirano v sredo, dne 27. maja 2015, od 14. do 16. ure v dvorani Uradnega lista, Dunajska 167, Ljubljana (Rotonda, dvorana v pritličju).

 

V zadnjih letih se čedalje več pozornosti namenja tveganjem, med katerimi so tveganja, povezana s prevarami, izrednega pomena za vse družbe in organizacije, za zasebni in javni sektor. Narašča število povpraševanj po pregledu določenih poslov, transakcij, po iskanju oškodovanja in oseb, ki so zanj odgovorne.

 

Žal se v praksi pogosto zgodi, da pregledi, ki naj bi bili namenjeni ugotavljanju negospodarnega ravnanja, oškodovanja, prevar, ne dosežejo svojega namena. Praksa kaže, da je razlog za to predvsem v nepoznavanju problematike prevar, pri definiranju zakaj in kdaj lahko govorimo o prevarantskem računovodskem poročanju, ter kaj lahko člani uprave, nadzornega sveta in drugih organov sploh pričakujejo v okviru tako imenovanih »forenzičnih revizij«.

 

Forenzične revizije in podobni posli se lahko opravljajo s strani različnih svetovalcev, v različnih pogodbenih odnosih. Vendar pa je vsem skupno to, da je za njihov uspešen zaključek pomembna ustrezna opredelitev obsega, razumevanje posla s strani poslovodstva in nadzornikov ter poznavanje omejitev, s katerimi se svetovalci pri svojem delu srečujemo.

 

V okviru izobraževanja bomo predstavili različne vrste poslov, kako se odločiti za najbolj ustreznega in kaj je potrebno pri tem upoštevati. Kdaj posebne revizije, kdaj izredne revizije ter kdaj dogovorjeni postopki? Kdaj forenzična preiskava? Kaj so njihove značilnosti, prednosti in slabosti?

 

Ključna področja, ki jih bomo osvetlili na izobraževanju:

  • Kaj so prevare? Praktični primeri potencialnih oškodovanj, prevarantskega poročanja in negospodarnega ravnanja.
  • Razlike med posebnimi revizijami, izrednimi revizijami, dogovorjenimi postopki in forenzičnimi preiskavami; omejitve, prednosti, slabosti.
  • Kaj je pomembno upoštevati za čim bolj uspešno izvedbo posla: omejitve, obseg dela, pričakovanja;

 

Po opravljenem izobraževanju bodo udeleženci lažje presojali v katerih primerih se odločiti za forenzično preiskavo ali podoben posel, kaj od nje pričakovati in kako strukturirati obseg dela, da bo namen dosežen.

 

Komu je izobraževanje namenjeno:

  • članom nadzornih svetov,
  • članom uprav,
  • notranjim revizorjem,
  • ključnim zaposlenim v gospodarskih družbah.

 

Predavatelj:

Dr. Yuri Sidorovich je predsednik uprave in revizijski partner za Deloitte Slovenijo. Yuri Sidorovich je pridobil naziv pooblaščenega revizorja pri Slovenskem inštitutu za revizijo, pooblaščenega javnega revizorja (CPA) v ZDA, naziv preizkušenega notranjega revizorja (CIA) in forenzičnega preiskovalca (CFE). Je član Mednarodnega združenja preiskovalcev prevar, Mednarodnega inštituta notranjih revizorjev in Ameriškega združenja pooblaščenih javnih revizorjev. Ima dolgoletne izkušnje, ki jih je pridobil v ZDA ter v več srednjeevropskih in vzhodnoevropskih državah. Med njegove ključne kvalifikacije sodi vodenje obveznih revizijskih projektov, specializiral pa se je za področje posebnih revizij, obveznih revizij, forenzičnih preiskav in notranjih revizij. V zadnjem času je vodil forenzične preiskave v bančnem sektorju, zavarovalništvu ter drugih panogah. Yuri Sidorovich je zaključil magisterij in doktorat iz bančništva in financ.

 

Predavateljica:

Tina Kolenc Praznik je pooblaščena revizorka in višja managerka v družbi Deloitte revizija d.o.o. Tina je diplomirala na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, družbi Deloitte pa se je pridružila septembra 2001. Med njene ključne kvalifikacije sodi vodenje projektov revizij računovodskih izkazov, dogovorjenih postopkov, vključno s posebnimi revizijami, in drugih projektov dajanja zagotovil ter svetovanja na področju računovodstva. Je vodja projekta Deloitte Akademije v Sloveniji ter pridružena članica Združenja pooblaščenih preiskovalcev prevar (ACFE). Je del forenzične ekipe Adriatic regije, ki obsega Slovenijo, Hrvaško in Bosno in Hercegovino, ki se ukvarja s storitvami s področja forenzike ter prevar. Predvsem preko opravljanja poslov dogovorjenih postopkov in posebnih revizij je pridobila pomembna znanja in izkušnje s tega področja.

 

Način izvedbe: klasično predavanje s primeri iz prakse

 

Izobraževalno srečanje je brezplačno in poteka v organizaciji Slovenskega državnega holdinga.

 

Zaradi lažje organizacije dogodka, prosimo, da udeležbo potrdite preko spletne prijavnice, najkasneje do 26. maja 2015.

 

Veselimo se srečanja z vami in vas lepo pozdravljamo.

Nazaj na vsa izobraževanja